U subotu 27. veljače 2021. godine u prostorijama Društvenog doma Tiborjanci održana je izvještajno-izborna Skupština DVD-a Tiborjanci uz nazočnost operativnih članova, te uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera u zaštiti od COVID-19.
Skupštini DVD-a Tiborjanci nazočio je zamjenik gradonačelnika Grada Belišća Domagoj Varžić, predsjednik i zapovjednik Vatrogasne zajednice grada Belišće Nikica Mužević i Dubravko Čovčić.
Nakon jednoglasno usvojenih Izvješća o radu i financijama za 2020. godinu i Planova rada i financija za 2022. DVD-a Tiborjanci, pristupilo se izboru kandidata na funkcije i radna tijela DVD-a za petogodišnje mandatno razdoblje od 2021. do 2026. godine, gdje su jednoglasno izabrane sljedeće osobe na funkcije i radna tijela Društva, i to:
- Funkciju PREDSJEDNIKA DVD-a Tiborjanci obnašat će JOSIP STJEPANOVIĆ, a
- Funkciju ZAPOVJEDNIKA DVD-a Tiborjanci obnašat će IVICA TALAFUK.
- UPRAVNI ODBOR DVD-a Tiborjanci od 9 članova čine:
- Josip Stjepanović,
- Ivica Talafuk,
- Siniša Mandić,
- Marko Galić,
- Mirko Blažević,
- Nenad Mandić,
- Darko Kozina,
- Bruno Dušanić i
- Ivica Vidaković.
Potom se nazočnima obratio zapovjednik VZG Belišće Dubravko Čovčić. Osvrnuo se na rad Društva koje u uvjetima manjka operativnog članstva uspijeva ispunjavati obveze koje pred njih postavi VZG Belišće. Iznio je potporu VZG Belišće u radu svih vatrogasnih Društava na području zajednice u redovnoj aktivnosti, a posebno u nabavci osobne vatrogasne opreme u zaštiti operativnih vatrogasaca. Ukratko je upoznao prisutne o novom Zakona o vatrogastvu, koji je stupio na snagu 01.01.2020. i novim Statutom koji su usklađeni s novim Zakonom, a uređuju rad Društva. Na kraju čestitao je izabranim osobama i poželio mnogo uspjeha u daljnjem radu, s željom za stvaranjem što kvalitetnije strukture Društva.
Nazočnima se zatim obratio zamjenik gradonačelnika Grada Belišća Domagoj Varžić, koji je pozdravio u ime Gradonačelnika i svoje osobno ime, te izrazio zahvale i čestitke na aktivnostima koje su provedene u protekloj godini koja je obilježena mjerama zaštite od COVID-19. Kako je aktivnosti bilo manje s obzirom na pandemiju, ipak osnovna funkcija vatrogasaca u zaštiti od požara je bila izražena, jer jedna intervencija u 2020. godini je dobro odrađena. Ističe podršku Grada Belišće u svim projektima koje provodi VZG Belišća i DVD-a, te želju za omasovljenje mladih i rad s djecom koji su budućnost našeg opstanka. Želi puno uspjeha u realizaciji zacrtanih planova i puno zdravlja.
Nakon iscrpljenog dnevnog reda, predsjedavajući g. Siniša Mandić zahvalio se prisutnima na nazočnosti i zaključio rad Skupštine.












